עמוד הבית   |   יצירת קשר   |   English 
דובי זלצר

המוזיקה הסימפונית של דב זלצר

מאסטרו הרווי בורדוביץ

מעמדו של דב זלצר כאחד הנפילים של הזמר העברי־ישראלי על כל היבטיו - שירים, מחזות זמר וסרטים - אליה וקוץ בה, כי אותו הישג ואותו מעמד מאפילים על פועלו בו־זמנית במשך עשרות בשנים כמלחין של מוזיקה סימפונית בעלת אמירה אישית, לעתים משעשעת וקורצת, לעתים צוהלת ולעתים דרמטית ורבת עוצמה.


הרי כתיבת שירים פופולריים וכתיבת יצירה סימפונית הן שתי מיומנויות שונות זו מזו כרחוק מזרח ממערב. וכאן טמון הסוד שבמוזיקה הסימפונית להבדיל מהשיר הפופולרי:
ההרמוניות בשיר נוטות לפשטות, הלחן קליט, והמבנה הפשוט של בית ופזמון או בלדה למשל מגדיר את השיר ... המשך »


יזכור ליצחק
עריכת התמליל: דר' שלום רצבי היצירה כתובה עבור: תזמורת סימפונית, מקהלה מעורבת, מקהלת ילדים, 4 זמרים סולנים (סופרן, מצו-סופרן, טנור וזמרת עממית) וקולו המוקלט של יצחק ... המשך »
הפיוט והנבואה של התנ"ך
אוסף הפיוט והנבואה שבתנ"ך, שבו מוקראים פרקי תנ"ך (מתוך ספרי בראשית, שיר השירים, ירמיהו, יחזקאל, ישעיהו ותהילים) על רקע מוסיקה תזמורתית. במקור הקריא אותם ... המשך »
מסורת
בין המסורות המוסיקליות היהודיות העיקריות אנו מוצאים את שירי העם של יהדות מזרח אירופה, בשפת היידיש. זמרים ונגנים הפיצו שירים אלה בערים, בעיירות ובכפרים שהיהודים ישבו בהם, ... המשך »
בערוב ימים
מחזור שירים על פי מילים של המשורר בשפת היידיש אברהם סוצקבר לסופרן ולתזמורת סימפונית. ביצוע בכורה של היצירה בשנת 2007 על ידי התזמורת הפילהרמונית הישראלית, זמרת הסופרן ... המשך »
סטמפניו
האגדה הדרמטית "סטמפניו" מבוססת על רומן מאת שלום עליכם ומספרת על סטמפניו, כנר הכליזמר העילאי (מין התגלמות יהודית של אורפאוס המיתולוגי) ועל אהבתו האסורה לרוחל'ה ... המשך »
המגילה הזאת
(אודה למגילת העצמאות) "המגילה הזאת" היא יצירה השואבת את השראתה (אך לא את נעימותיה) מרוח הפולקלור הישראלי. נושאי היצירה אינם לקוחים משירי-עם, אך המוטיבים ... המשך »
רפסודיה חסידית
יצירה זו הוזמנה על ידי לורד יהודי מנוחין והוקדשה לו על ידי המלחין. היצירה אמורה להיות חופשית מבחינה צורנית, אולם היא בנויה בקפדנות לפי תוכנית של פיתוח הנושאים ובצורתה ... המשך »
הזהב שבאפר
פואימה רפסודית לתזמורת סימפונית, מצו סופרן סולו ומקהלת ילדים. היצירה נכתבה בהזמנתה של הועדה להנצחת זכר גירוש יהודי ספרד, בראשותו של הנשיא לשעבר, מר יצחק נבון, לציון ... המשך »
החוויה הישראלית
"החוויה הישראלית", מופע מולטימדיה ביפו שבמהלך שישים דקות ניסה להעביר את הצופה דרך ההיסטוריה, המהות, הנופים, הנפשות והרגשות של מדינת ישראל. במופע זה הופעלו ... המשך »
אסמרלדה
אופרה בארבע מערכות המבוססת על הרומן של ויקטור הוגו "נוטרה דאם דה פאריס" (הגיבן מנוטרדאם). את הליברית כתב הסופר הצרפתי הידוע, ז'אק רמפל, בצרפתית ובחרוז ... המשך »